kostel sv. Mikuláše, Praha 1

logo mikulas2Náboženská obec Církve československé husitské Praha 1 - Staré Město Pražské srdečně zve k návštěvě kostela sv. Milukáše na Staroměstském náměstí v Praze.

love uk

Číst dál: Svatodušní bohoslužba, 60. výročí svěcení sestry Špakové

Číst dál: Svatodušní bohoslužba, 60. výročí svěcení sestry ŠpakovéSrdečně zveme na svatodušní bohoslužbu v pondělí 6. června 2022 od 18 hodin s modlitbami a poděkování za dar svěcení kněžstva, 60. výročí této události si připomíná sestra farářka Jana ŠPAKOVÁ.

 Noc kostelů se tento rok uskuteční v pátek 10. června od 18 hodin. Podrobný program připravujeme.

Uslyšíte varhanní hudbu v podání našeho varhaníka Michala Hanzala a vystoupení flétnového souboru žáků a učitelů ZUŠ.

Srdečně zveme.

Číst dál: Sbírka na podporu ukrajinských umělců

Slavnostní zahájení sbírky Radka Baboráka 25. 3. 2022, 18:00 – 26. 3. 2022, 18:00
 kostel sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze, hostitelkou setkání je farářka Martina Viktorie Kopecká

Sbírka bude slavnostně zahájena slavnostním koncertem mentorů Akademie MenART spolu s Ivem Kahánkem, Kateřinou Kněžíkovou, Karlem Košárkem, Janem Ostrým a Radek Baborák Ensemble 25. 3. od 18:00 do 19:00.

Následovat bude 24hodinový koncert, který nabídne prostor pro modlitbu a meditaci, během které se vystřídá celá řada dalších umělců či studentů. Do programu se zapojí například Cimbálovka České filharmonie, Eben Trio, Jiří Stivín, Indi Stivín a Alice Springs, Vilém Veverka nebo Prague Philharmonia Wind Quintet. Hudební pouť bude symbolicky zakončena Beethovenovou symfonií č. 5 „Osudovou“ v podání orchestru Česká Sinfonietta pod taktovkou Radka Baboráka. Kostel sv. Mikuláše bude po celou dobu veřejně přístupný a sbírku mohou návštěvníci podpořit též dobrovolným vstupným na místě. Podrobnosti zde.

 Celou hudební vigilii bude možné sledovat na facebooku.

Od 1. dubna 2022 se kostel otevírá veřejnosti denně od 10 do 17 hodin.

„Rozpomeň se, Bože, na svoje slitování, na své milosrdenství, které je od věčnosti.“
(Žalm 25)

Milé sestry, milí bratři, vážení přátelé náboženské obce při kostele sv. Mikuláše na Starém Městě v Praze,

zdravíme Vás v druhém týdnu postního času, který nás dovede až k velikonočním svátkům. V loňském a také předloňském roce jsme do našich modliteb přinášeli starost o zdraví našich blízkých i nás samotných. V letošním roce s postní dobou opět přicházejí otázky, na které neznáme odpověď a v modlitbách myslíme na Ukrajinu a její lid. V tomto dopise bychom Vás všechny chtěli pozvat ke společným bohoslužbám a setkání.

Bohoslužby v naší obci

V kostele se bohoslužby konají dle tradičního schéma, tedy každou neděli v 10 hodin probíhá bohoslužba s Večeří Páně a každou středu ve 12 hodin bohoslužba slova. Individuální pastorační péče zůstala nezměněna a je domlouvána podle potřeby. Přípravy ke svatbám a křtům probíhají osobně a také online formou po dohodě s duchovními.

Číst dál: Velikonoční dopis

Powered by OpenSys